Александър Лазаров ще играе срещу Бублик в първия кръг на турнира по тенис в Дубай

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазаров ще играе срещу Александър Бублик (Казахстан) в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Дубай с награден фонд 2,855 милиона долара.

Лазаров по-рано днес преодоля квалификациите след успех над италианеца Франческо Пасаро със 7:5, 7:5.

Така той вече си осигури 22270 долара и 20 точки за световната ранглиста, в която заема 304-о място.

Бублик е 50-и в света и мача една спечелена титла в кариерата си в Монпелие през миналия сезон, както и още шест участия във финали на турнири на АТП.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Състезаващият се за Казахстан руснак през тази седмица достигна до полуфинал в Марсилия, като на четвъртфиналите елиминира най-добрия български тенисист Григор Димитров със 7:5, 3:6, 7:6(6).