Волфсбург си върна на Кьолн за “четворката” от есента

Тимът на Волфсбург си върна на Кьолн за тежката домакинска загуба с 2:4 през септември, след като се наложи с 2:0 при визитата си на “Райн Енерги Щадион” в среща от 22-рия кръг на германския шампионат. Така “вълците” се изкачиха до седмо място, където ще останат поне до следващия кръг. Съперникът пък е назад в класирането, но поне не е в непосредствена близост до опасната зона.

Този месец “козлите” празнуват 75-годишнината от основаването си, но отличната атмосфера от трибуните не се пренесе в играта на отбора. Почти през цялото време Волфсбург беше по-силният отбор и се наложи след две индивидуални грешки на съперника.

Още в 4-тата минута вратарят на Кьолн Марвин Швебе не реагира добре при сравнително лек удар на Яник Герхарт и гостите излязоха напред.

В 68-ата капитанът на домакините Йонас Хектор направи излишно нарушение за дузпа, която беше превърната в гол от Максимилиан Арнолд.

Минута преди края нападателят на Кьолн Дейви Зелке пропусна сам срещу вратаря. В добавеното време съотборникът му Тимо Хюберс насочи топката в мрежата, но голът не беше признат заради засада.