Бивш нападател на Барселона зарадва Еспаньол

Игралият в Барселона Мартин Брейтуейт реализира и двата гола за домакинската победа на Еспаньол с 2:1 над Майорка в мач от 23-тия кръг на испанския елит. Този успех, който е втори пореден за каталунците, ги отдалечи на 5 точки от опасната зона. В същото време съперникът пропусна шанс да се изравни с шестия Райо Валекано.

Брейтуейт реализира за 1:0 в 22-рата минута след огромна грешка на вратаря Предраг Райкович.

Голмайсторът на Майорка Ведат Муричи изравни с хубав изстрел в 41-вата минута, с което вече има 10 попадения през кампанията.

Датският щурмовак на домакините се разписа отново шест минути след паузата, отбелязвайки седмия си гол през сезона.

Веднага след това футболистите на Еспаньол пропуснаха две чисти положения, заради което после до последно трябваше да защитават преднината си.

За Майорка това е пета поредна загуба на чужд терен в Ла Лига. В същото време тимът е безкомпромисен у дома с пет последователни победи.