Голово шоу и победа за Вихрен в дербито с Рилски спортист

Отборът на Вихрен (Сандански) постигна изключително важен успех с 3:2 над Рилски спортист в Самоков в сблъсъка от 20-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията за "зелените" реализираха Никола Георгиев (11), Томи Костадинов (56) и Флавио Карвальо (74). Точни за домакините пък бяха Радослав Василев (34) и Стефан Неделчев (67).

Двубоят започна отлично за гостите от Сандански. В 11-ата минута халфът Никола Георгиев отправи удар, който се отби в тялото на бранител на "оранжевите" и доста изненадващо попадна в мрежата на Иван Ризов.

В 33-ата минута Даниел Пехливанов също не бе далеч от това да изненада стража на домакините. Атакуващият футболист изпълни пряк свободен удар, който бе отразен от Иван Ривов.

Секунди по-късно опитният нападател на Рилски спортист Радослав Василев изравни резултата. Бившият национал на България засече топката от близка дистанция след центриране на Иван Вълчанов, за да матира Боян Загорски.

В 56-ата минута "зелените" направиха добра атака, която завърши с гол. Удоджи овладя топката в наказателното поле, след което майсторски центрира към Томи Костадинов, който с глава върна преднината за своя тим.

В 67-ата минута Стефан Неделчев бе изведен очи в очи с Боян Загорски, който излезе много неразчетено, а за нападателя не бе проблем да накаже Вихрен.

В 74-ата минута резервата Флавио Карвальо отбеляза прекрасен гол с мощен удар под гредата, като головото шоу в Самоков продължи.

В последните секунди домакините бяха близо до точката, но футболист на Рилски спортист не успя от близка дистанция с глава да намери очертанията на вратата. Това бе и последната интересна ситуация в дербито от Трета лига.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ВИХРЕН 2:3

0:1 Никола Георгиев (11)
1:1 Радослав Василев (34)
1:2 Томи Костадинов (56)
2:2 Стефан Неделчев (67)
2:3 Флавио Карвальо (74)

Стартови състави:

Рилски спортист: 1. Иван Ризов, 5. Орлин Старокин, 8. Тихомир Крумов, 15. Денис Бучев, 18. Румен Гьонов, 16. Юлиан Владимиров, 4. Николай Димитров, 21. Стефан Неделчев, 9. Димитър Атанасов, 7. Иван Вълчанов, 22. Радослав Василев

Вихрен: 12. Боян Загорски, 5. Тамги Лоншел, 18. Раиф Мурадов, 21. Виктор Ергин, 7. Руслан Иванов, 10. Никола Георгиев, 14. Томи Костадинов, 11. Даниел Пехливанов, 15. Удоджи, 19. Александър Якимов, 4. Кристиян Христов