Талантите на ЦСКА - София приземиха Вихрен

Отборът на ЦСКА - София II постигна успех с 2:0 над Вихрен (Сандански) в отложен мач от Югозападна Трета лига. Попаденията за "червените" реализираха Георги Димитров (22) и Петко Панайотов (87). Талантливите футболисти на Стамен Белчев изиграха много силен двубой и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

Първата интересна ситуация се откри след само 120 секунди игра. Халфът на гостите Никола Георгиев отправи страхотен изстрел от пряк свободен удар, но кълбото се отби в горната греда.

В 22-ата минута Браян Стефков центрира по земя в наказателното поле, където се получи разбъркване, а най-съобразителен се оказа нападателят на "червените" Георги Димитров, който от близка дистанция отклони топката в мрежата на Абди Абдиков.

В 36-ата минута Удоджи отправи шут без подготовка, но опитът му прелетя далеч от целта.

Малко след подновяването на играта Даниел Пехливанов също нацели гредата. Опитният атакуващ футболист стреля от пряк свободен удар, но отново кълбото се отби в гредата и спаси "червените".

13 ЦСКА-София II - Вихрен

В 87-ата минута Илиян Димитров направи пробив, след което с точен пас намери Петко Панайотов, който вкара страхотен гол, за да оформи крайния резултат в двубоя от Югозападна Трета лига.

ЦСКА - СОФИЯ II - ВИХРЕН 2:0

1:0 Георги Димитров (22)
2:0 Петко Панайотов (87)

Стартови състави:

ЦСКА - София II: 1. Илия Шаламанов, 2. Илиян Димитров, 3. Лъчезар Иванов, 4. Браян Стефков, 5. Петко Панайотов, 6. Георги Чорбаджийски, 7. Роберто Щилянов, 8. Юлиан Илиев, 9. Георги Димитров, 10. Алесандро Николов, 11. Павел Жабов

Вихрен: 1. Абди Абдиков, 2. Дарик Моктар, 18. Раиф Мурадов, 17. Рафаил Пърликов, 4. Кристиян Христов, 10. Никола Георгиев, 15. Удоджи, 19. Александър Якимов, 14. Томи Костадинов, 6. Лазар Еринин, 11. Даниел Пехливанов

Снимки: Борислав Цветанов