Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Дебютно попадение донесе успех на Локомотив (Пд) в железничарското дерби

Локомотив (Пловдив) спечели дербито на железничарите, побеждавайки Локомотив (София) с 1:0 в сблъсък от 21-ия кръг на efbet Лига. Ерик Сорга (59) донесе трите точки за пловдивчани с дебютното си попадение. Спечелването на трите точки за "смърфовете" беше изключително важно след слабото начало на втория дял на сезона, което беше посрещнато с негативизъм от голяма част от привържениците. Същевременно столичани са с две равенства и едно поражение от началото на годината.

В 3-ата минута на срещата Локомотив (Пловдив) погледна първи към вратата на противника. Пас на Джовани изведе Бабакар Дион на голова позиция, но ударът на крилото попадна право в ръцете на стража Бабакар Гай. В 9-ата минута Димитър Илиев стреля от въздуха, останал сам на дъгата на наказателното поле. Шутът на капитана спря право в новостроящата се южна трибуна на стадион "Локомотив".

24 Локомотив (Пловдив) - Локомотив (София)

В 23-ата минута Ерик Сорга стреля през човек, но право в ръцете на вратаря, а секунди по-късно Да Силва шутира силно над вратата. В 26-ата минута Джовани опита нещо средно между центриране и удар, което принуди стража Бабакар Гай да се намесва.

Столичният Локомотив отговори с опасен удар на Юлиан Ненов от фаул, който прелетя над напречната греда. В 38-ата минута най-острият футболист до момента за домакините - Джовани, проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира с десния си крак, но в аут.

В края на първото полувреме и Йосип Томашевич се отчете с удар в аута. В 53-ата минута Джовани за пореден път пробва да прати топката към далечния ъгъл на вратата, но и в този случай не успя да го стори. Натискът на домакините се засили и в 56-ата минута Матеус Да Силва стреля опасно, но в аут.

В крайна сметка натискът на Локомотив (Пловдив) доведе и до гол във вратата на гостите. Джовани пусна чудесно подаване в коридор за Петър Витанов, който влезе в наказателното поле и шутира. Топката премина през краката на стража Бабакар Гай и влизаше свободно във вратата. Ерик Сорга се хвърли на голлинията и "отне" гола от Витанов, отбелязвайки своето дебютно попадение с фланелката на "черно-белите".

В 79-ата минута Бабакар Гай се отчете с блестяща намеса при удар на Петър Витанов. Стражът нямаше добра видимост, а шутът бе от около 10 метра. Въпреки това Гай се справи. В 86-ата минута Матеус Да Силва осъществи самостоятелен пробив, влизайки от десния фланг към центъра на терена. Той стигна до границата на наказателното поле, след което шутира покрай страничната греда. В самия край на мача Локомотив София можеше да стигне до изравняването, но шутът на Ненов прелетя над горната греда.