Реал Мадрид разби Жалгирис

Реал Мадрид победи с 96:69 (22:24, 31:14, 23:14, 20:17) Жалгирис като домакин в мач от 25-ия кръг на Евролигата. Испанският гранд е на втора позиция във временното класиране със 17 победи и 7 загуби, а литовците са с баланс 13-12.

Всички резултати от Евролигата

Срещата започна добре за гостите, които успяваха да спрат силния си съперник и дори след 10 минути игра излязоха напред с 2 точки в резултата. Във втората част нещата изглеждаха по съвсем друг начин. Домкаините се съвзеха и обърнаха съперника си, като на почивката вече бяха с аванс от 15 точки. Реал Мадрид доминираше и след пауза, а до края на срещата не даде шанс на Жалгирис да стигне до обрат.

Джанан Муса беше най-резултатен за Реал Мадрид със 17 точки, а 16 наниза Валтер Таварес.

За Жалгирис Игнас Браздекис реализира 16 точки.

Снимка: twitter.com/RMBaloncesto