Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Байер и Монако поднесоха същинска драма на феновете, "аспирините" триумфираха след дузпи

Байер Леверкузен успя да отстрани Монако след изпълнение на дузпи се класира за същинската фаза на елиминациите на Лига Европа.

Двата тима поднесоха истински спектакъл на феновете и завършиха 3:2 в полза на “аспирините”, което в крайна сметка означаваше и 5:5 в общия резултат и по този начин се стигна до изпълнение на дузпи, където футболистите на Чаби Алонсон бяха по-точни.

Германският тим започна много активно и играчите на Чаби Алонсо отправиха няколко опасни удара в първите десетина минути. Те откриха резултата в 14-ата, когато Фримпонг успя да влезе отдясно в наказателното поле, центрира ниско и там слабо избитата от вратаря Александър Нюбел попадна право в краката на Флориан Виртц и той отблизо се разписа за 0:1. По този начин те изравниха и общия резултат в сблъсъка.

Момчетата на Филип Клеман успяха много бързо да се върнат в двубоя и изравниха шест минути по-късно, когато бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Елиен Бен Сегир в наказателното поле, а Висам Бен Йедер я превърна в попадение.

“Аспирините” на свой ред отговориха и отново излязоха напред в резултата след едва две минути, когато страхотен изстрел на Есекиел Паласиос се превърна в ново попадение за гостите за 1:2.

Футболистите на Ччби Алонсо взеха още по-солидна преднина в началото на вторатата част, когато Виртц центрира в пеналта, а там Амин Адли се включи от задна позиция и отправи отличн удар с глава в далечния ъгъл и покачи на 1:3. Домакините показаха, че съвсем нямат намерение да се отказват и Бен Йедер нацели с много силен удар горната греда зад Лукас Храдецки.

Митчел Бакер успя да отбележи четвърто попадение за германския тим в 63-ата минута след контраатака, но се оказа, че е бил в засада и то не бе зачетено.

Монако отново успя да стигне до ново попадение в 84-ата минута, когато едно дълго центриране отдясно намери появилият се от скамейката Брийл Емболо и той с глава намали изоставането на своя тим в двубоя на 2:3, но и по този начин възстанови равенството в общия резултат на 5:5.

В продълженията двата тима си размениха по още едно добро положение, но до нови голове не се стигна. Драмата бе пълна и при изпълненията на 11-метровите изпълнения, където единствено пропуск направи централния защитник на монегаските Елиот Матазо, което и в крайна сметка изпрати Байер напред.

Снимки: Gettyimages