Голово шоу на "Александър Шаламанов"! Чавдар доближи лидера след впечатляващ обрат срещу дубъла на Славия

Чавдар постигна впечатляващ обрат срещу дублиращия отбор на Славия на стадион "Александър Шаламанов" и спечели с 4:3 отложения двубой от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига. След слабото първо полувреме, след което етрополци изоставаха с 0:2, през втората част тимът на Йордан Юруков показа съвсем различно лице и вкара четири гола.

Мачът, който бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg, предложи изключителна драма до последния съдийски сигнал.

Над всички за победителите бе капитанът на отбора Николай Ботев, който се отчете с хеттрик днес. Той се разписа в 46-ата, 53-ата и 71-вата минута, като второто му попадение бе от дузпа.

12 Славия II - Чавдар (Етрополе)

Преди почивката за "белите" точни бяха Роберто Райчев (6’) и Ивайло Марков, който реализира от бялата точка в края на частта.

В добавеното време на срещата двата отбора си размениха по един гол. Райчев изравни резултата в 91-вата минута, а секунди преди края Андон Гущеров оформи крайния резултат.

С победата Чавдар събра в актива си 40 точки, като изостава на две от лидера в група "А" - Марек. Славия II остава на пета позиция с 26 пункта.

Мачът започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в шестата минута. Роберто Райчев се възползва от грешка в противниковата защита и технично прехвърли стража на етрополци.

Чавдар на няколко пъти погледна към вратата на "белите", но и така не успя да затрудни Илиян Илиев.

Малко преди да измине половин час игра славистите организираха добро нападение отдясно, последва центриране към наказателното поле, където Райчев засече топката от движение, но ударът му бе блокиран от играч на гостите.

В 31-вата минута Георги Божилов се оказа на добра стрелкова позиция, но опитът му се оказа много неточен.

6 по-късно се откри и най-доброто положение пред футболистите на Йордан Юруков. Капитанът на тима Николай Ботев засече от въздуха центриране, но вратарят на Славия внимаваше и се намеси.

В края на първото полувреме Роберто Райчев бе фаулиран в наказателното поле на Чавдар, а главният съдия посочи бялата точка. Ивайло Марков се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно изпрати вратаря в обратния ъгъл - 2:0.

Втората част започна по превъзходен начин за гостите, които върнаха едно попадение още преди да бяха изминали 60 секунди. Капитанът Николай Ботев реализира красив гол в горния десен ъгъл на вратата.

Малко след това пък Георги Божилов разтресе горната греда с директен изстрел от фал. По-активната игра на етрополци даде отражение секунди по-късно, когато бе отсъден 11-метров наказателен удар в тяхна полза заради игра с ръка на футболист в бяло. Николай Ботев застана зад топката и безпроблемно направи 2:2.

В 62-рата минута Мартин Кръстев имаше възможност да осъществи пълния обрат за своя тим, но изстрелът му бе твърде слаб и не затрудни влезлия като резерва Иван Маринов.

Николай Ботев бе близо до своя хеттрик в 69-ата минута, след като стреля с глава, но отново късметът обърна гръб на Чавдар и кълбото срещна напречната греда.

Това все пак се случи 120 секунди по-късно. Удар на Андон Гущеров бе блокиран от противников играч, но Ботев се оказа на точното място и вкара третия си гол в срещата.

В първата минута от добавеното време Роберто Райчев засече изсипана топка в наказателното поле на противника и от въздуха я прати в мрежата за 3:3.

Когато всичко в тази среща изглеждаше решено, Андон Гущеров вкара четвърти гол за своя отбор секунди преди последния съдийски сигнал и тимът от Етрополе се поздрави с ценния успех.

СЛАВИЯ II 3:4 ЧАВДАР
1:0 Роберто Райчев (6)
2:0 Ивайло Марков (44 - дузпа)
2:1 Николай Ботев (46)
2:2 Николай Ботев (53 - дузпа)
2:3 Николай Ботев (71)
3:3 Роберто Райчев (90+1)
3:4 Андон Гущеров (90+4)

СЛАВИЯ II: 12. Илиян Илиев, 6. Мирослав Колев, 15. Кристиян Атанасов, 4. Петър Долапчиев, 22. Светослав Николов, 5. Валентин Петров (К), 20. Румен Рангелов, 10. Ивайло Марков, 11. Самуил Стойнев, 7. Роберто Райчев, 9. Кристиян Величков;

ЧАВДАР: 1. Слави Петров, 14. Тони Стоичков, 23. Мартин Василев, 20. Георги Маджаров, 18. Кристиян Атанасов, 31. Емил Трендафилов, 5. Калоян Радков, 8. Христо Радков, 21. Мартин Кръстев, 9. Николай Ботев (К), 10. Георги Божилов.