Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0

Просто неудържим: Везенков е MVP на турнира за Купата

Лидерът на Олимпиакос Александър Везенков беше избран за най-полезен играч на Финалната осмица в турнира за Купата на Гърция. Българският национал изведе "червено-белите" към втори пореден триумф в надпреварата след безупречна победа над Перистери с 85:57 на финала в Ираклион. Спортист №1 на България за миналата година бе в основата на успеха за гранда от Пирея, след като за само 20 минути на терена записа 20 точки, 5 борби и 5 асистенции при 8/10 стрелба от игра срещу тима на бившия си съотборник и легенда на Олимпиакос Василис Спанулис.

Олимпиакос защити Купата на Гърция след шампионско представяне от Везенков

Везенков беше абсолютният лидер на Олимпиакос в последните няколко дни на остров Крит. Първо той регистрира 15 точки, 8 борби и 3 асистенции за 20 минути срещу Арис при разгрома с 82:51 на четвъртфиналите, а след това порази и вечния съперник Панатинайкос с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби, към които добави и 4 асистенции за триумфа с 81:65. Черешката на тортата бе фантастичното му представяне на финала днес, като именно той запали искрата по пътя към прибавянето на 11-и трофей от надпреварата във витринита на на Олимпиакос.

Средните показатели на Александър Везенков в трите мача са 19.0 точки, 7.7 борби и 4.0 асистенции.