Септември (Тервел) победи Локо в Русе

Септември (Тервел) спечели гостуването си на Локомотив (Русе) с 2:1. Двубоят е от 16-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините трябва да са доволни, че загубиха минимално. Съперникът им беше по-добрия отбор и можеше да бие по-изразително. До почивката гол не падна. Случи се веднага след нея, когато Евгени Стоянов се възползва от суматоха при центриране от корнер и откри резултата.

В 72-ата минута центрирана топка беше избита, Димитър Михалев я овладя и стреля неспасяемо – 0:2. Накрая Преслав Петков проведе рейд, пусна топката, тя премина през куп от играчи и Бисер Георгиев реализира почетното попадение за „железничарите“. Пропуски пред русенската врата направиха Кристиан Пешков, Тодор Вълканов, по два пъти Румен Николов и Михалев. Владислав Мирчев пък уцели гредата.