Национал U15 без проблеми срещу връстниците си от Славия

Национал победи категорично Славия с 4:1 в мач от 16-ия кръг на Елитната група до 15 години. Срещата започна с домакински натиск и още във втората минута Денис Пешев от Национал се озова на добра позиция, но стреля встрани.

Малко след това обаче Виктор Илиев изведе “зелените” напред в резултата. Само две минути по-късно голмайсторът се превърна в асистент на Кристиян Горянов, който удвои резултата.

В средата на първото полувреме Горянов стреля, но вратарят на Славия изби, а от последвалия корнер Мартин Портарски направи преднината на домакините класическа. До почивката паднаха още две попадения.

Отново Горянов бе герой, след като с хубав удар направи 4:0. Славия се събуди в последните минути и Ивайло Димитров върна един гол, а Стивън Горинов нацели напречната греда.

През втората част попадения не паднаха, въпреки че положения не липсваха. Така Национал се върна на втората позиция в класирането на Елитната група до 15 години, като изостава с 4 точки от Лудогорец, който вчера спечели срещу Локомотив (София) с 3:0.

Снимки: Sportal.bg