Жирона разби Алмерия в голова фиеста

Отборът на Жирона разпиля прекия си конкурент за оцеляване с 6:2 в среща от 22-ия кръг на Ла Лига и вече диша една идея по-спокойно. Тимът вече е на 7 точки над “опасанта зона”, докато Алмерия е само с два пункта над тройката на дъното.

Ход на наказателната акция даде Валентин Кастейянос, който се разписа още в 8-ата минута. Виктор Циганков пък покачи в 35-ата. Само две минути по-късно класиката бе оформена от Родриго Рикелме. В 43-ата минута преднината на Жирона набъбна още по-сериозно след като се разписа и Хавиер Ернандес.

След почивката Ларджи Рамазани върна един гол за Алмерия в 66-ата минута, но с два бързи гола в 77-ата и 79-ата минута Иван Мартин и Кристиан Стуани от Жирона направиха разликата катастрофална. В 81-ата минута Ал Билал Туре съкрати разликата до 4 гола отново, но неговите съотборници нямаха сила за повече.

Успехът ще даде необходимото самочувствие на Жирона, защото това беше втора победа за възпитаниците на Мичел в последните 3 срещи. Загубата за Алмерия пък трябва да светне червената лампичка на Руби, защото това бе трето поредно поражение за неговите момчета и отборът му все по-застрашително се приближава към “опасната зона”.

Снимки: Imago