Монтана 2003 постигна успех при гостуването си на босненския Орлови в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи тима на Орлови с 81:65 (18:18, 15:15, 25:17, 23:15) като гост в Босна и Херцеговина в среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени, т.нар. Суперлига. След шестия си успех в тази фаза на регионалната надпревара българският отбор заема четвърто място във временното класиране, а босненките допуснаха седма загуба.

Двата състава направиха равностойно първо полувреме, в което резултатът бе 18:18 след 10 минути игра, а на почивката – 33:33. Баскетболистките на Монтана 2003 изоставаха с 41:46 в средата на третата четвърт, но успяха да обърнат до 52:47 при оставащи три минути от периода и преди последната част водеха с 58:50. До края на мача те контролираха играта, а най-голямата разлика достигна 25 точки.

Воденият от старши треньора Николай Господинов тим направи повече грешки (25-17), но имаше превъзходство в борбата под кошовете (49-28) и по-ефективен при стрелбата.

Американката Шерин Сътерланд бе най-полезна за победата с 20 точки и 17 борби. Анджелика Митрашинович и Валерия Алексиева реализираха по 16 точки, като първата добави 9 борби и 5 асистенции, а втората – 3 борби и 5 асистенции. Александра Петрова се отчете с 15 точки, 3 борби и 3 асистенции.

За състава на Орлови Марина Ристич отбеляза 14 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В следващия си мач от Адриатическата лига тимът на Монтана 2003 ще гостува на словенския Цинкарна Целе на 1 март.