Фаб Файв с десета победа в ББЛ А група

Фаб Файв записа десета победа от началото на сезона в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви Волтрон със 114:95, оставяйки го без успех до момента.

Двубоят започна доста оспорвано. Фаб Файв имаше предимство през повечето време на първата част, без обаче да натрупа по-солидна преднина и след десет минути игра съперникът му обърна за 22:19. Малко след подновяването на играта символичните домакини отбелязаха 11 безответни точки и си върнаха водачеството, като на почивката бяха напред с 45:41.

След сравнително равностойни начални минути на второто полувреме, Фаб Файв взе инициативата и след като отбеляза внушителните 42 точки само в третата част, след края й се откъсна с 87:65. Високата резултатност се запази в оставащото време, при това и от двата тима, но Волтрон така и не успя да застраши сериозно преднината на опонента си и претърпя загуба №16.

Георги Христов бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Георги Кръстев записа 20 точки и 13 борби, с 18 и 8 борби е Георги Бошнаков, Георги Митровски има 17, Денис Петков вкара 11, с по 10 са Стефан Янев (9 борби и 10 асистенции) и Камен Атанасов.

За Волтрон Борис Войков се отчете с 18 точки и 7 борби, но направи и 7 грешки. Стоян Кайнаров реализира 15 точки, 14 отбеляза Алекс Атанасов, с 11 са Денислав Иванов и Янко Минков, а 10 добави Максим Лезгинов (7 борби).