Мартин Ангелов с добър мач за Стоктън в САЩ

Българският баскетболист Мартин Ангелов изигра пореден добър мач за университетския си тим Стоктън Осприс в САЩ. В много оспорван двубой Ангелов и съотборниците му се наложиха у дома над Монтклеър Стейт с 93:86 и затвърдиха второто си място в конференцията.

Ангелов завърши с 16 точки, 4 борби и 2 асистенции за 24 минути на терена. Гардът бе точен на 4 пъти от зоната за три точки.

Отборът на Стоктън вече натрупа 19 победи и 2 загуби, като в конференция си продължава с актив 13-2. Монтклеър Стейт остава на трета позиция към момента с баланс 12-3. Лидер в класирането е съставът на Роуън Колидж, а с победата Стоктън почти си гарантира второто място за плейофите в конференцията.

Първото полувреме на срещата премина през доста обрати, а в края му Стоктън имаше точка аванс - 45:44. Гонитбата продължи и през второто полувреме до момента, в който Стоктън се откъсна в резултата благодарение на добрата игра в защита и отлично нападение. Мартин Ангелов бе в основата на натрупаната разлика от 16 точки (76:60) при оставащи малко над 7 минути до финала на двубоя. Българинът вкара 3 последователни тройки за общо 11 точки в тази част от мача. Гостите направиха опит да се върнат в срещата, но усилията им не бяха достатъчни.

Следващият мач на Мартин Ангелов и Стоктън ще бъде срещу Ню Джърси Колидж в сряда, 8 февруари. До края на редовния сезон остават три мача, а след това предстоят плейофите в конференцията.

Снимка: Stockton.edu