Реал Мадрид срещу най-успешния африкански клуб по пътя към нов трофей

Ал Ахли от Египет ще се изправи срещу Реал Мадрид в единия от полуфиналите на Световното клубно първенство, което се провежда в Мароко. До този мач тимът от Кайро стигна след драматичен успех с 1:0 над американския Сиатъл Саундърс в четвъртфинален сблъсък.

Победният гол дойде две минути преди края след щастлив рикошет, като попадението беше записано на името на халфа Афша.

Преди това в турнира Ал Ахли елиминира Оукланд Сити от Нова Зеландия след 3:0.

Ал Ахли е най-успешният африкански клуб с десет Шампионски лиги на континента на сметката си. В предишното издание на африканската ШЛ той загуби на финала. Наставник на тима е швейцарецът Марсел Колер, който дълги години беше селекционер на Австрия.

Полуфиналната среща с Реал Мадрид ще е на 8 февруари (21:00 часа) в Рабат. Европейският представител се включва директно от въпросната фаза.

В другия полуфинал (7 февруари) съперници ще са Ал-Хилал от Саудитска Арабия и и бразилците от Фламенго.

Финалът и мачът за трето място ще са на 11 февруари.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Imago