Везенков изведе Олимпиакос към сладък реванш над шампионите

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос взеха сладък реванш от Анадолу Ефес. "Червено-белите" спечелиха двубоя от 22-рия кръг на Евролигата с крайното 76:70 (22:13, 19:18, 18:21, 17:18) в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея. По този начин гръцкият гранд си върна на шампионите за поражението на Финалната четворка през миналия сезон.

Така Олимпиакос остава на първото място във временното класиране с баланс от 16 победи и 7 загуби. Анадолу Ефес пък заема 11-ата позиция с актив от 11 успеха и 12 поражения.

Александър Везенков изигра основна роля за успеха на тима, като се отличи с редица важни отигравания в последната четвърт. Българският национал завърши като най-резултатен в двубоя с 23 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 31 минути, прекарани на терена. При стрелбата си крилото бе 5/8 от зоната за две точки, 4/8 от тройката и 1/1 от наказателната линия за коефициент на полезно действие от 21.

Баскетболистите на Олимпиакос стартираха отлично и водеха през целия мач. Те покачиха аванса си до 15 точки две минути преди почивката при 40:25, но гостите от Истанбул стопиха малко от изоставането си и първото полувреме завърши при 41:31 в полза на гръцкия тим.

Водени от Везенков домакините изиграха силни начални минути в третата част и вдигнаха разликата до 16 точки при 59:43 преди Анадолу Ефес да направи серия от 9 безответни точки и да намали до 52:59 преди заключителния период. В него турският тим се доближи на 4 точки до отбора на Олимпиакос, който обаче не позволи обрат.

От съотборниците на Везенков Михалис Лундзис се включи отлично с 13 точки. Мустафа Фал и Шакийл МакКисик отбелязаха по 10 точки.

Четирима играчи на Ефес реализираха по 10 точки - Шейн Ларкин, Родриг Бобоа, Василие Мицич и Илайджа Брайънт.