Ферарио Спасов: По-добре беше да спрем мача, защото можеше да стане по-голяма беля

Старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов даде мнението си след загубата на своя тим от Бухара. Монтанци загубиха с 2:3, но прекратиха мача малко преди последния съдийски сигнал заради доста спорни отсъждания на съдиите, които изнервиха обстановката.

Монтана прекрати последната си контрола в Турция заради спорни съдийски решения

“Какво да ви кажа, накрая на лагера не са приятни тези моменти, но това е някаква тенденция. Съдийството предния мач с Локомотив (Ташкен) беше същото, изнервена ситуация. Но това е извън всякакъв контрол и по-добре да не се играе още 3-4 минути, защото може да стане по-голяма бела. Не е приятно, но това е ситуацията. Лошото е, че приключихме така лагера, но не по наша вина.

Първото полувреме не играхме както трябва, не можахме да намерим нито игровия ритъм, играхме бавно, тромаво, не отговорихме на агресивните действия на противника. Второто полувреме със смените имахме доста ситуации, играхме агресивно, стигнахме до хубави положения и оттам нататък мачът се развали, благодарение на съдийските намеси. Второто полувреме съм по-доволен от това, което видях.

При всички положения условията и времето бяха много добри, изпълнихме програмата. Днес бяхме малко тежки, но вчера бяха по-продължителни тренировки, за да използваме хубавото време и като цяло след като това е последен мач, трябва да сме готови. Аз имам яснота с хората, с които ще разполагам и ще водим трудните мачове, които предстоят”, заяви Феро.