Треньорът на Майнц към съдиите на мача с Байерн: Вие слепи ли сте?

Футболният рефер Дениз Айтекин обясни, че е показал червен картон на треньора на Майнц Бо Свенсон в двубоя от турнира за Купата на Германия срещу Байерн Мюнхен, защото той и колегите му са били обидени от него.

Той попита на висок тон дали сме слепи. Това не е ОК, ние вече търпим много. Няма да позволим да бъдем обиждани, това е границата за мен“, коментира Айтекин след мача, завършил с победа 4:0 за Байерн.

Не сме боклуджийска кофа за нацията“, добави съдията. Свенсон получи червен картон в 81-вата минута на срещата.

Според Дениз Айтекин двамата са разговаряли след мача и всичко е наред, но в дадения момент е било прекалено. "Обидата, насочена към четвъртия съдия Мартин Петерсен не е език, който искам да чувам на терена“, каза още реферът.

Наставникът на Майнц 05 Бо Свенсон потвърди, че се е извинил на рефера и призна, че в един момент е попитал четвъртия съдия дали не е сляп.