Драматична победа и за Правец

Правец се наложи над Волтрон с 87:86 в мач от ББЛ А група, лишавайки столичния тим от първата му победа за сезона.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. След равностойни начални минути, баскетболистите на Константин Касъров завършиха силно първата четвърт и след края й водеха с 30:21. Играчите на Иван Коцев обаче постепенно започнаха да топят изоставането си и на почивката се доближиха на 41:44. След паузата натискът на Правец се засили и преди заключителната четвърт обърна за 70:68. Драмата продължи и в оставащото време с нови смени на водачеството, без никой да успее да вземе сериозно предимство. Минута и половина преди края Павлин Ганчев отново изведе гостите напред с 87:86, като след това никой не успя да се разпише и победата отиде за Правец.

Ценко Наков завърши с 28 точки, 8 борби и 8 асистенции за победителите. Данаил Христов има 27 точки и 10 борби. Павлин Ганчев добави 18 точки с 8 борби.

За Волтрон Стоян Кайнаров реализира 25 точки със 7 асистенции, Борис Войков има 20 точки, а 14 вкара Алекс Атанасов.