Реал Мадрид запази второто място след победа над Панатинайкос

Реал Мадрид победи с 83:68 (26:14, 22:16, 20:27, 15:11) Панатинайкос като домакин в мач от 22-ия кръг на Евролигата. Успехът, който е 14-и за испанският гранд, го остави на втора позиция в класирането. Тимът има и 7 загуби в сметката си. ПАО е с баланс 8-14.

Баскетболистите на Чус Матео продължават да дишат във врата на Олимпиакос с българския национал Александър Везенков. Гръцкият гранд е със същия баланс от победи и загуби, но два пъти през сезона успя да се справи с Реал и остава лидер в таблицата.

Иначе срещата в Мадрид започна ударно за домакините, които бързо натрупаха комфортен аванс от 12 точки, като до почивката те го увеличиха на 18 точки. След паузата „детелините“ се посъбудиха и намалиха пасива си до 11 точки преди заключителната четвърт. В нея обаче домакините не дадоха шанс на противника си.

Гершон Ябузеле беше най-резултатен за Реал Мадрид с 16 точки, а 14 наниза Марио Хезоня.

За Панатинайкос Парис Лий вкара 17 точки.

Снимка: twitter.com/RMBaloncesto