Селта взе глътка въздух в борбата за оцеляване след труден сблъсък с Атлетик Билбао

Селта постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Атлетик Билбао в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение бе дело на Яго Аспас през второто полувреме. Този мач ще остане в историята и с един друг факт - това бе първо отсъствие на един от емблематичните играчи на гостите от Билбао - Иняки Уилямс, който до този момент бе изиграл 251 последователни мача без пропуснат сблъсък в продължение на повече от шест години.

Двубоят започна със сензационно бърз гол на домакините още преди да изминала и минута от игровото време, когато Карлес Перес се пребори за една дълга топка, напредна и отбеляза с плътен удар. Попадението обаче бе отменено след преглед с ВАР, тъй като се видя, че Перес е играл с ръка при първоначалното единоборство.

Срещата обаче не успя да предложи толкова емоции и вълнуващи възможнсти, както в първите минути и постепенно премина в русло на повече борба и тичане, но без двата тима да успяват да създават опасни положения и да се застрашават реално по някакъв начин.

Галисийците все пак бяха по-дейният тим бе през второто полувреме, когато успяха да излязат напред в резултата в 71-ата минута. Яго Аспас бе изведен между двамата централни бранители, успя да ги надбяга, след което напредна и успя да отбележи за 1:0, което се оказа и единственото попадение в срещата. Интересен бе и фактът, че това бе трети пореден двубой от Ла Лига за деня, който завърши при такъв резултат.

С тази победа Селта взе доза спокойствие е в борбата за титлата е на 16-о място с 20 точки. Атлетик Билбао е осми в подреждането с 26.

Снимки: Imago