Вихър Айтос без проблем срещу Академик Пловдив

Най-големи разлики се получиха отново в регион Юг на ББЛ А група, като в дербито Вихър Айтос се справи без проблеми срещу Академик Пловдив -2 с резултат 102:71.

Домакините бяха по-силни още през първото полувреме, но съперникът успя да се задържи близо в резултата за разлика от едва 7 точки на почивката – 46:39 за отбора на Дечо Коешинов. През третата част обаче Вихър взе изцяло нещата в свои ръце и не спря да увеличава аванса си до края.

Стоян Петков направи впечатляващ дабъл-дабъл от 37 точки и 20 борби за победителите, Константин Коев добави 31 точки, 8 борби и 7 асистенции, а със 17 точки и 7 асистенции завърши Стоян Милчев.

За Академик -2 Йоанис Кикрилис регистрира 28 точки и 7 борби, а с 19 точки, 9 борби и 7 асистенции се включи Кръстомир Михов, но с 6 грешки.