Микс обърна Спартак Сандански

Само с точка разлика бе решен и един от двубоите на Запад в ББЛ А група, в който Микс обърна Спартак Сандански в столичната зала „Триадица“ за крайното 72:71.

След много оспорвана първа част, завършила при равенство 20:20, тимът на Янко Янчев поведе с двуцифрена разлика, а на почивката бе напред с 40:33. След подновяването на играта Микс имаше леко предимство и остави интригата за последната четвърт, преди която изоставаше с 55:58. След много оспорвани минути до края и няколко смени на водачеството, 37 секунди преди сирената Павел Теофилов изведе столичния тим напред със 72:70. Александър Жилев върна един наказателен удар, след което последва пропуск за Микс и възможност за гостите да спечелят мача. Те обаче не се възползваха и победата отиде за домакините.

Павел Мангуров записа 16 точки и 9 борби за победителите, Любомир Недков направи дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби, а с 12 точки и 9 борби се отчете Никола Цветанов.

За Спартак Даниел Делев приключи с 24 точки, с 16 плюс 19 се отчете Александър Жилев, 10 точки вкара Иван Димитров.