Видабаскет победи Дунав Русе в Троян

Видабаскет нанесе едва втора загуба на Дунав Русе за сезона в регион Център в ББЛ А група, след като в много оспорван мач в Троян го победи с 86:85.

Цялото първо полувреме бе с много висока резултатност и белязано от серия обрати. Баскетболистите на Руслан Русев поведоха с 26:21 след десет минути игра, а на почивката имаха минимален аванс при 50:49. Видабаскет отново взе инициативата след паузата и преди последната част вече бе напред с 86:85. Разликата скочи до 12 точки, но русенци се вдигнаха на финален щурм и 31 секунди преди края намалиха само на 1. Те имаха шанс и да спечелят мача след грешка на съперника си, но направиха пропуски и победата отиде за водения от Николай Колев тим.

Теодор Киров бе в основата на успеха с 30 точки (5 тройки), но той направи и 7 грешки. Никола Емилов реализира 18 точки, с 14 и 8 борби е Филип Емилов, Калоян Петров се отчете с 12 точки и 7 борби, а 10 точки и 9 борби има Калоян Димитров.

За Дунав Николай Николов бе над всички с 34 точки. Теодор Трифонов се отчете с 19, Стоян Ганев записа 12, а с 11 е Иван Живков.