Фрайбург се справи с Аугсбург и продължава да мечтае за Шампионска лига

Фрайбург спечели с 3:1 в домакинството си на Аугсбург в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Михаел Грегорич (13’), Лукас Хьолер (30’) и Филип Лийнхарт (85’) бяха точни за победителите, а Мергим Бериша (29’ дузпа) отбеляза за гостите.

Нещата започнаха добре за домакините, които успяха да вземат ранна преднина още в 13-ата минута, когато Грегорич бе изпуснат в наказателното поле. Още преди изтичането на половин час игра обаче равенството бе възстановено от Бериша след нарушение на Кюблер в наказателното поле. Паритетът в двубоя обаче се запази само около минута, след което Хьолер отново даде преднина на тима на Кристиан Щрайх.

Двата тима си размениха по една добра възможност за попадение в двубоя след около час игра, а точка на спора сложи Лийнхарт пет минути преди края, когато се извиси над бранителите и засече отлично центриране на Винченцо Грифо за 3:1.

С тази победа Фрайбург запази четвъртото си място в класирането с 34 точки, а Аугсбург продължава да е замесен в борбата за изпадане, макар в момента да е две места над опасната зона с 18 пункта.

Снимки: Imago