Енигма Фойерверк надви Политехника

Енигма Фойерверк надви Политехника с 87:79 в мач от ББЛ А група, като успехът бе втори срещу този съперник в рамките на седмица след този в турнира за Купата на ББЛ.

Двубоят започна изключително оспорвано, като след десет минути игра баскетболистите на Ивайло Константинов водеха с 22:19. Многократните размени на водачеството продължиха и през втория период, а на почивката равенството бе възстановено – 48:48. Политехника поведе с 8 след паузата – най-голямата разлика до момента, но след силен финал на частта, преди заключителната четвърт Енигма обърна за 76:71. В оставащото време резултатността падна значително, но тимът на Кирил Райков удържа водачеството си до последно. Победителите отбелязаха 15 тройки в мача срещу 7, което бе и ключово.

Дабъл-дабъл за Енигма от 20 точки и 10 борби направи Иво Славчев, Христо Николов има 15 точки и 8 асистенции. Любомир Орешаров отбеляза 14 точки, с 13 е Даниел Лозанов, 11 и 7 борби има Любен Пасков.

За Политехника Омар Ел-Аюби записа 19 точки и 7 борби, с 14 и 7 борби е Стефан Георгиев, Ивайло Константинов се отчете с 13 и 8 асистенции, а 11 има Орлин Атанасов.