Дий Бост тласна АСВЕЛ към знаменит успех над Фенербахче

Българският национал Дий Бост и съотборниците му от АСВЕЛ записаха втората си поредна победа в Евролигата. И то не срещу кого да е, а срещу един от водещите отбори в класирането през настоящия сезон Фенербахче с крайното 91:77 (25:12, 23:21, 23:22, 20:22) в двубой от 21-вия кръг на турнира,, проведен в зала "Астробал" в Лион.

Именно Бост бе човекът, който запали искрата за успеха над турския гранд. Българският национал реализира 12 от първите 23 точки на тима си и впоследствие завърши срещата с 15 точки, 4 борби и 9 асистенции при 5/11 стрелба от тройката за 29 минути като титуляр. Страхотното начало на Бост позволи на френския шампион да дръпне с 13-точкова преднина след края на първата четвърт и да задържи водачеството си до финалната сирена.

Нандо Де Коло пък добави още 26 точки и 5 асистенции за победителите от АСВЕЛ. Закари Рисакър и Ретин Обасохан вкараха по 10 точки.

Карсън Едуардс бе най-резултатен за Фенербахче с 22 точки. Найджъл Хейс-Дейвис наниза 12, а Скоти Уилбекин допринесе с 10 точки.

Така във временното класиране АСВЕЛ заема 16-ото място с баланс от 8 победи и 13 загуби, докато "фенерите" са трети с актив от 13 успеха и 8 поражения.

В друга среща от програмата тази вечер Валенсия преодоля АЛБА Берлин с 94:88 (24:25, 26:22, 17:21, 27:20) след силна последна четвърт. Това е 11-а победа за "портокалите" от началото на сезона, като те се намират на деветото място в класирането с баланс от 11-10. АЛБА пък е на предпоследното 17-о място с актив от 6-15.

Джаред Харпър поведе Валенсия с 20 точки. Крис Джоунс добави 16 и 6 асистенции, а Кайл Алекзандър приключи с 14.

Маодо Ло финишира с 25 точки за АЛБА. Йоханес Тийман добави 17 точки, а Тамир Блат и Йовел Зоосман реализираха по 11.