Пета загуба за Левски в Балканската лига

Левски загуби с 66:86 (12:24, 6:21, 23:19, 25:22) от Апоел Беер Шева като домакин в мач от деветия кръг на Балканската лига. Поражението е пето за „сините“, които са на предпоследно място в класирането само с една победа в сметката си. Израелският тим е лидер в класирането с баланс 7-1.

Участие в мача не взе опитният гард Асен Великов, а причината е контузия в прасеца.

Срещата в столичната зала „Триадица“ започна изключително слабо за баскетболистите на Димитър Ангелов, които до почивката успяха да вкарат едва 18 точки срещу 45 за съперника. След паузата те успяха да бъдат равностойни на гостите от Израел, но въпреки че спечелиха третата и четвъртата част не успяха да наваксат пасива си от 27 точки, а само го стопиха до 20.