Гол от дузпа пречупи Крумовград срещу втородивизионен руски отбор

Крумовград отстъпи с 0:1 на втородивизионния руски Шинник в контролна среща, провела се в Турция. Двата тима изиграха равностоен двубой без особено много положения, като единственото попадение падна в началото на второто полувреме от дузпа, реализирана от Зинков (53’). Най-новото попълнение на Крумовград Мартин Сораков не взе участие в срещата. Мачът бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Славия преотстъпи младок в Крумовград

Руснаците започнаха малко по-активно срещата, като още във 2-ата минута Макенджиев трябваше да се намесва, след като нападател в черно беше оставен сам срещу него. После обаче се разбра, че има вдигнат флаг за засада. В следващите минути руският тим организира повече атаки, но като цяло така и не се създаде опасно положение.

В 32-ата минута Крумовград изпълни пряк свободен удар, след който додйе и първият точен удар за българския тим. Мариян Тонев стреля по земя силно, но прави в ръцете на руския страж. В 40-ата минута Жак Пехливанов обстрелва руската врата опасно от дистанция, но топката премина на сантиметри от горната греда.

Няколко секунди по-късно Влади Узунов засече с глава изпълнение на корнер, но Филиппов улови. Това бе и последната по-интересна възможност за първата част.

Oще в началните минути на второто полувреме Шинник откриха резултата. След центриране от фал техен футболист се откъсна от защитата на Крумовград и засече с крак кълбото, като преодоля и Макенджиев. Все пак обаче бе вдигнат флаг за засада и така попадението бе отменено.

В 52-ата минута Шинник получи правото да изпълнява дузпа, след като техен футболист бе спънат в наказателното поле на родния тим. Зад топката застана Зинков, който не сбърка и откри резултата - 0:1.

Крумовград опита да наложи натиск и да изравни резултата, но атаките им не водеха до успех. В края на двубоя Шинник можеше да направи резултата 2:0, след като Соколов засече от опасна близост центриране отдясно, но за щастие на “жълто-сините” топката излезе в аут.

КРУМОВГРАД 0:1 ШИННИК

0:1 Зинков (53) - д.

Стартови състави:

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 13. Джеферсон Манерес, 4. Димитър Пиргов, 71. Цветелин Радев, 98. Венцислав Богданов, 99. Жак Пехливанов, 23. Владислав Узунов, 22. Бисер Бонев, 77. Калоян Стефанов, 7. Китан Василев, 87. Мариян Тонев.

Шинник: 47. Филиппов, 13. Семенов, 17. Покидьшев, 95. Петрунин, 97. Хитяев, 32. Кулишев, 5. Зинков, 92. Емельянов, 23. Соколов, 7. Чуканов, 9. Низамутдионов.