Крумовград изпусна третия в Косово

Един от основните фаворити за влизане в efbet Лига Крумовград завърши 0:0 с Прищина във втората си контрола на турска земя. Българският тим създаде по-чистите положения срещу третия в косовски елит, но така и не успя да ги реализира.

В 20-ата минута крумовградчани комбинираха добре в центъра на терена, топката стигна до Владислав Узунов, който отправи добър изстрел от 13-14 метра, но стражът на косоварите изби в корнер. Пет минути по-късно Тонев завърши добра атака на своя тим, но шутира в аут.

Най-чистото положение за Прищина дойде в 37-ата минута. Терзиев изчисти в корнер, а след неговото изпълнение Макенджиев демонстрира рефлекс и изби удар с глава.

След почивката треньорите на двата тима извършиха множество промени, но по-чистите положения пак бяха пред вратата на Прищина.

В 75-ата минута Яшар получи отлично подаване от Стефанов в наказателното поле на противника и отправи удар, който след рикошет излезе в корнер. Последва центриране към Стефанов, а ударът му с глава премина на сантиметри покрай горния десен ъгъл. В 87-ата минута и Василев бе близо да отбележи, но страхотният му шут от воле не намери целта.

КРУМОВГРАД: 21. Макенджиев, 13. Мансарес, 3. К. Пехливанов, 18. Терзиев, 99. Ж. Пехливанов, 98. Богданов, 4. Данчев, 23. Узунов, 77. Стефанов, 14. Миланович, 87. Тонев (резерви: Юсеин, Илиев, Бонев, Радов, Ташолов, Ничев, Яшар, Андреев, 7. Василев)