Дейвид Кравиш с основен принос за победа на Уникаха над АЕК в Шампионската лига

Американецът с български паспорт Дейвид Кравиш и неговият Уникаха (Малага) победиха гръцкия АЕК с 88:66 (29:20, 15:19, 15:15, 29:12) като домакин в Испания в първа среща от осминафиналната групова фаза на Шампионската лига на Международната федерация по баскетбол (ФИБА).

Така испанският тим и турският Галатасарай имат по едни успех в група К на турнира, докато АЕК и френският Лимож са с по едно поражение.

Българският национал Дейвид Кравиш бе титуляр, изигра много силен мач и завърши с 22 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 20 минути на терена.

Домакините водеха с 44:39 на почивката на двубоя, а преди последната четвърт резултатът бе 59:54. Също с 22 точки за състава от Малага се отчете Кендрик Пери.

В следващия си мач от Шампионската лига на ФИБА за Уникаха предстои гостуване на Лимож на 31 януари.