Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Мощни австрийци не оставиха шанс на ЦСКА - София в контрола

ЦСКА - София допусна тежка загуба от ЛАСК Линц в контролна среща, играна в Белек. "Червените" бяха тотално надиграни от австрийския отбор в третата си контрола на турска земя и отстъпиха с 1:3.

Тимът на Дитмар Кюбауер си извоюва преднина от два чисти гола до почивката. Роберт Жул откри резултата в 39-ата минута, а в самия край на първото полувреме Моузес Усор Удвои. След почивката двата отбора си размениха по едно попадение от дузпа. Томас Гойгингер (60') покачи на 3:0, а четвърт час преди края на редовното време Станислав Шопов оформи крайния резултат.

Тобиас Хайнц, Дауда Бамба, Бисмарк Чарлс и Асен Дончев пропуснаха днешната среща, а последният напусна лагера на отбора, за да се прибере в София.

Футболист на ЦСКА - София напусна лагера в Белек минути преди днешния мач

След мача срещу ЛАСК балансът на тима, воден от Саша Илич, в проверките в южната ни съседка е една победа и две загуби. Следващият спаринг на "червените" е на 27 януари (петък) срещу казахстанския Астана.

Още в началните минути на двубоя австрийците организираха добра атака, при която Саша Хорват изведе Марин Любичич зад гърба на "червената" защита. Нападателят на ЛАСК се озова очи в очи с Густаво Бусато и хладнокръвно го преодоля, но попадението бе отменено заради засада.

Малко след това Михоръл опита да изненада вратаря на ЦСКА - София с изстрел от далечно разстояние, но топката попадна в обсега на бразилския страж и той боксира.

В 11-ата минута Хорват премина през няколко противникови играчи и намери пространство за удар, който отново бе отразен от Бусато.

Постепенно футболистите на Саша Илич изравниха играта, а малко след като измина половин час игра Брадли де Нойер беше близо до това да открие резултата. Левият краен защитник получи кълбото и стреля от границата на наказателното поле. Диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда.

Секунди по-късно "червените" също пратиха топката в мрежата на своя противник чрез Лазар Туфегжич, но и тяхното попадение не бе признато заради засада.

В 39-ата минута ЛАСК поведе чрез Роберт Жул, който получи добро подаване в пеналтерията и с второто си докосване изпрати кълбото покрай Густаво Бусато.

В края на полувремето австрийският отбор реализира второ попадение. Футболистите на Дитмар Кюбауер организираха бърза контраатака, която бе завършена с гол на празна врата на Моузес Усор.

В 55-ата минута Бусато се отличи с още една добра намеса, отразявайки коварен изстрел от фал. От последвалия корнер се стигна до нова опасност пред вратата на ЦСКА - София и отново стражът на "червените" се оказа последна пречка пред гола.

Малко преди да измине час игра главният съдия отсъди дузпа в полза на ЛАСК заради нарушения на Християн Петров в наказателното поле. Томас Гойгингер се нагърби с изпълнението и не сбърка - 3:0.

Австрийците продължиха да атакуват и само добрите намеси на Густаво Бусато не позволиха резултатът да стане по-изразителен.

В 73-ата минута "червените" също получиха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар заради избутване на Мено Кох. Станислав Шопов застана зад топката и намали резултата - 1:3.

До края на редовното време играчите на ЛАСК опитаха още няколко удара по посока вратата на Бусато, но не успяха да стигнат до ново попадение и двубоят завърши 3:1 в полза на австрийския тим.

ЦСКА - СОФИЯ 1:3 ЛАСК

0:1 Роберт Жул (39)
0:2 Моузес Усор (45)
0:3 Томас Гойгингер (60 - дузпа)
1:3 Станислав Шопов (74 - дузпа)

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 2. Юрген Матей, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено;

ЛАСК: 1. Александър Шлагер, 3. Акош Кечкеш, 5. Филип Цирайс, 7. Рене Ренер, 8. Петер Михоръл, 10. Роберт Жул, 11. Марин Любичич, 17. Моузес Усор, 22. Филип Стойкович, 30. Саша Хорват, 38. Кейто Накамура.