Шоутайм остава непобеден в регион Изток на ББЛ А група, успех за Фаб Файв на Запад

Шоутайм продължава без загуба от началото на сезона в регион Изток на ББЛ А група. Тимът записа осма поредна победа, след като в дербито на върха надви ИУ със 73:62 във Варна.

Двубоят започна много оспорвано и с размени на водачеството, но след силна серия в края на частта баскетболистите на Кирил Петров дръпнаха с 25:17. Авансът им продължи да расте и на почивката те се откъснаха с 44:28. След паузата играта бе много по-равностойна, като преди заключителната четвърт Шоутайм водеше с 62:44. ИУ на два пъти се доближаваше само на 9 през последната част, но когато вече времето бе твърде малко за пълен обрат.

Красимир Димитров записа 18 точки и 8 борби за победителите. Александър Иванов е с 14 точки и 8 борби, а Милен Чолаков има 11 точки с 9 борби. Емил Михалев бе над всички за ИУ с 20 точки и 15 борби, Явор Цанев има 18 точки и 7 борби.

Фаб Файв спечели единствения мач от регион Запад на ББЛ А група, който се изигра в неделя. В „Овергаз арена“ в София тимът надви Спартак Сандански с 87:79.

Само след няколко минути игра столичният тим взе инициативата и след първата част поведе с 26:19. Домакините поддържаха крехък аванс и през втория период, но на почивката съперникът им се доближи на 36:40. Разликата в полза на Фаб Файв за първи път стана двуцифрена след паузата, като преди последната част резултатът бе 70:57 в негова полза. Баскетболистите на Янко Янчев спечели заключителната четвърт, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Георги Христов бе в основата на успеха с 32 точки и 14 борби. Дабъл-дабъл има и Георги Кръстев – 18 точки и 11 борби, а по 10 точки реализираха Стефан Янев (10 асистенции) и Красимир Кръстев. За Спартак Владимир Маринов е с 25 точки и 8 асистенции. Много силен мач направи и Даниел Делев – 23 точки и 19 борби, а 10 точки добави Стефан Гогев.