Фенербахче оцеля срещу Монако след продължение, познат герой за "фенерите"

Отборът на Фенербахче се изкачи до втората позиция във временното класиране на Евролигата, благодарение на третата си поредна победа в турнира. Тимът на Димитрис Итудис се наложи с 98:94 (20:20, 19:27, 21:13, 24:24, 14:10) над Монако при домакинството си в Истанбул в двубой от 20-ия кръг на най-силната клубна европейска надпревара.

По този начин "фенерите" вече са втори с баланс от 13 победи и 7 загуби, докато монегаските остават на петата позиция с актив от 12 успеха и 8 поражения.

Домакините рано затънаха в проблеми, след като позволиха на гостите от Княжеството да им се изплъзнат напред в резултата с двуцифрена разлика при 30:43 още във втората четвърт. Все пак момчетата на Итудис намериха себе си след почивката и със силна серия в третия период успяха за момент да си върнат водачеството при 56:55, преди в крайна сметка четвъртината да завърши при равенство 60:60. Подобрението в играта на "фенерите" се усещаше все по-значително с течение на финалния период, като тимът беше много близо до това да си осигури победата още в редовното време, след като разполагаше с преднина от 84:76 при оставащи две минути до края.

Именно тогава монегаските се хвърлиха на щурм и със серия от осем поредни точки успяха да вкарат мача в продължение. В герой се превърна Джон Браун, който изравни резултата при 84:84 с оставаща около една секунда до края на редовното време. Допълнителните пет минути също бяха много равностойни, като за отбелязване е фактът, че Найджъл Хейс-Дейвис отново се отличи с ключови отигравания, катко и преди седмица среку Панатинайкос. Американецът вкара важни кошове в края, за да изведе отбора си към аванс от четири точки, а впоследствие успешни наказателни удари на Марко Гудурич узакониха успеха на "фенерите".

Скоти Уилбекин завърши с 21 точки и 5 асистенции за отбора на Фенербахче. Найджъл Хейс-Дейвис прибави още 18 точки със 7 борби, Джонатан Мотли реализира 17 точки и овладя 9 борби, а Марко Гудурич вкара 16 точки. Ник Калатес се отличи с 10 точки и 8 асистенции.

Майк Джеймс бе над всички за Монако с 23 точки, 6 борби и 6 асистенции. Якуба Уатара отбеляза 19 точки, Алфа Диало се отчете с 13 точки, 8 борби и 5 асистенции, а Донатас Мотиеюнас приключи срещата с 11 точки.