Гол на Фелипе Андерсон класира Лацио за четвъртфиналите на Купата на Италия

Лацио победи с 1:0 Болоня за Купата на Италия и се класира за четвъртфиналите на турнира. Единственото попадение отбеляза Фелипе Андерсон в 33-та минута.

Още в 13-та минута домакините пропуснаха удобно положение, когато Матиа Дзакани имаше удобна възможност, но стражът на Болоня Скорупски спаси. Седем минути по-късно Сергей Милинкович-Савич също тества стража на гостите с точен удар.

В 33-та минута Лацио поведе. Защитникът на Болоня Соса допусна груба грешка, Педро Родригес отне топката и пусна чудесен пас на Фелипе Андерсон, който от удобна позиция нямаше как да сбърка за 1:0.

В началото на втората част отново Милинкович-Савич пропусна удобно положение, като отблизо стреля неточно с глава. В 70-ата минута пък голмайсторът Фелипе Андерсон имаше възможност за втори гол, но отново Лукаш Скорупски се намеси.

Така Лацио спечели срещата и се класира за четвъртфиналите на турнира, където ще срещне победителя от двойката ЮвентусМонца