Кадис изпусна Елче

Отборът на Кадис записа изненадващо равенство 1:1 срещу опашкаря в Ла Лига - Елче, в среща от 17-ия кръг на испанското първенство. Головете отбелязаха Биран Окампо (7') и Есекиел Понсе (81').

Заради грешната стъпка Кадис не успя да се измъкне от зоната на изпадащите и остана на 18-о място с 16 точки, но е само на точка зад първия на “спасителния бряг”. Елче пък е на дъното в класирането с актив от едва 5 точки

Въпреки незавидното си позициониране в класирането двата отбора показаха качествена игра на високо ниво, което впечатли неутралните зрители. Още в седмата минута Биран Окампо откри резултата за домакините от Кадис, а след това започна цяла канонада изстрели към двете врати. До края на полувремето двата отбора си размениха общо 10 удара.

Втората част започна с тотален натиск на Елче, който се опита да затегне обрача около вратата на Кадис. Гостите бяха прекалено хаотични рядко отправяха достатъчно застрашителни удари към вратата, пазена от Жеремиас Ледесма. Натискът обаче даде своя резултат и в 81-ата минута Есекиел Понсе изравни резултата.

Тогава Елче се хвърли в яростни атаки, но оставащото време се оказа прекалено малко за каквото и да е и двата отбора поделиха точките. Елче все още няма победа, но с равенството прекрати негативната серия от 5 поредни загуби, която стартира още през октомври.

Снимки: Imago