Везенков с дабъл-дабъл при победа на Олимпиакос в Гърция

Александър Везенков записа поредния си дабъл-дабъл (15 точки и 10 борби), този път при победата на Олимпиакос с 97:60 (17:15, 26:15, 27:14, 27:16) над Аполон Патра като домакин в мач от 12-ия кръг на гръцката баскетболна лига.

Успехът е 12-и за гранда от Пирея от началото на сезона, който е лидер във временното класиране.

Срещата започна равностойно, но във втората част домакините наложиха темпото си и на почивката се оттеглиха с преднина от 13 точки. След паузата те продължиха доминацията си на паркета, като до края на мача само увеличаваха разликата в резултата.

За Олимпиакос най-резултатен беше Джордж Папас s 15 точки, 11 вкара Алек Питърс, а по 10 добавиха Джоел Боломбой и Янулис Ларендзакис.

В следващия си мач от шампионата на Южната ни съседка Олимпиакос гостува на Перистери, където треньор е бившият гард на “червено-белите” Василис Спанулис. Срещата е на 23 януари от 19:15 часа.

Преди това обаче на 20 януари от 21:00 часа гръцкият гранд приема Реал Мадрид в мач от 20-ия кръг на Евролигата.