Борислава Христова игра 13 минути при поредна победа на Сепси

Отборът на Сепси, с българката Борислава Христова в състава си, записа 12-а поредна победа в женското баскетболно първенство на Румъния. Тимът победи убедително като гост Търговище с 98:42 (28:10, 24:13, 25:7, 21:12) в мач от 13-ия кръг на шампионата.

Националката игра само 13:04 минути като резерва и записа 2 точки, 2 борби, 1 асистенция и 3 отнети топки.

Сепси е без поражение от началото на сезона и е лидер в класирането. На 21 януари тимът ще срещне Агрономия Букурещ.

В събота Александрия, с Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова, претърпя шесто поредно поражение, след като загуби от Констанца с 49:77 като гост.

Александра Петрова се отличи 9 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 35:16 минути на паркета, Анна-Мария Коляндрова завърши с 5 точки, 1 асистенция и 2 отнети топки за 23:29 минути.

Александрия е с баланс от 2-9 и заема осма позиция в класирането.