Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Едни от най-красивите голове през сезона украсиха Хетафе - Еспаньол

След три месеца без победа в Ла Лига Еспаньол стигна до жадуван успех, с който даже напусна зоната на изпадащите. В среща от 17-ия кръг каталунците надвиха Хетафе с 2:1, регистрирайки едва третата си победа през кампанията.

Мачът ще се запомни с трите красиви попадения, като особено атрактивни бяха първите две.

Голмайсторът на Еспаньол Хоселу смълча трибуните с голов изстрел от центъра в 6-ата минута, възползвайки се от излизане напред на вратаря Давид Сория.

Само секунди след това обаче звездата на Хетафе в атака Енес Юнал заби не по-малко зрелищно попадение за 1:1.

“Папагалчетата” стигнаха до трите точки през втората част, когато Хави Пуадо (62’) майсторски премина през няколко футболисти в сини екипи и преодоля стража на домакините за втори път.

До днес Еспаньол нямаше победа в седем поредни кръга в испанския елит, като само последният Елче (0) е с по-малко успеха на сметката си. Освен всичко гостите се изравниха и с Хетафе, за който това е трета загуба в последните четири срещи в Ла Лига.