100 години ски спорт в България

Реал Сосиедад пречупи Атлетик Билбао в баското дерби

Реал Сосиедад спечели поредното издание на баското дерби срещу големия си враг Атлетик Билбао. Тимът от Сан Себастиан се наложи с 3:1 с голове на Александър Сьорлот в 25-ата, Такефусе Кубо в 37-ата и Микел Оярбасал от дузпа в 63-тата минута. За гостите на "Реале Арена" се разписа Ойхан Сансет в 41-вата минута. Тимът от Билбао завърши мача в намален състав, след като Йерай Алварес получи червен картон при нарушението за дузпата в 60-ата минута.

Атлетик имаше първата по-добра възможност в мача в 12-тата минута, когато Нико Уилямс намери брат си Иняки на чудесна позиция в наказателното поле, но изстрелът на нападателя бе спасен от вратаря.

След това обаче Реал взе инициативата и в 25-ата минута откри резултата. Сьорлот получи дълъг пас в наказателното поле, успя между няколко защитници да овладее топката и да я прати във вратата за 1:0.

Вторят гол за домакините падна в 37-ата минута. Тогава Давид Силва отне топката в средата на терена и изведе Такефусе Кубо, който финтира защитник и се разписа за 2:0.

Атлетик бързо върна интригата с гол на Ойхан Сансет след само три минути. Тогава Юри Берчиче догони топката и почти от аутлинията я върна към своя съотборник, който без забавяне стреля във вратата за 2:1.

В 60-ата минута обаче всички надежде на гостите за обрат се изпариха. Такефусе Кубо се откъсна на скорост и бе повален в наказателното поле от Алварес. Тогава съдията реши да бъде твърде строг и освен дузпа даде и червен картон на защитника на Атлетик, макар нарушението да изглеждаше доста леко. Микел Оярбасал бе точен от бялата точка за 3:1, с което подпечата успеха на своя тим.

С тази победа Реал Сосиедад се утвърди на 3-тото място, като вече има 35 точки и се доближи само на 3 от втория Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко. Атлетик остава на 8-ото място в таблицата с 26 точки.

Снимки: Imago