Лари Луполоувър се класира за волната програма на Зимната универсиада в Лейк Плесид

Представителят на България Лари Луполоувър се класира за волната програма при мъжете в турнира по фигурно пързаляне на Зимната универсиада в Лейк Плесид (САЩ).

Той завърши 18-и в кратката с 59.81 точки и така влезе сред първите 24, които имат право да играят волна програма.

Начело в класирането са трима японци: Сота Ямамото със 101.32 точки, Тацуя Цубой с 84.48 и Шун Сато с 84.43 точки.

Волната програма на мъжете е в неделя от 22.00 часа българско време.

Тази вечер започва кратката програма при жените, където ще стартират 35 участнички. Александра Фейгин е със стартов номер 32, а първите 24 ще се класират за волната програма.

За фаворитка е сочена японката Каори Сакамото, световна шампионка за 2022 година и бронзова медалистка от олимпиадата в Пекин 2022.