Уулвс победи Уест Хам и ги прати в зоната на изпадащите

Уулвърхамптън постигна минимална победа с 1:0 над гостуващия Уест Хам в мач от 20-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение бе дело на Даниел Поденсе (48’).

Първото полувреме премина в двуостри сблъсъци и много тичане по терена, но двата тима не успяваха да стигат до реални голови положения. Най-спорната ситуация дойде в средата на първата част, когато Микел Антонио се строполи в наказателното поле, но претенциите за дузпа на лондончани не бяха уважени.

“Вълците” излязоха напред в резултата в 48-ата минута, когато осъществиха бърза атака, топката бе пратена към дъгата, където Даниел Поденсе с плътен удар откри за 1:0.

Момчетата на Юлен Лопетеги бяха много близо до второ попадение в 75-ата минута, когато дълга топка в наказателното поле бе отлично поета от Рубен Невеш, след което португалецът направи няколко крачки и стреля, но гредата срещна удара, а впоследствие и добавката бе неточна.

Играчите на Уулвърхамптън успяха да вкарат второ попадение дълбоко в добавеното време, когато Раул Хименес бе изведен великолепно зад гърба на отбраната и мексиканеца се разписа. Голът обаче бе отменен след преглед на ситуацията с ВАР.

С тази победа Уулвърхамптън вече има 17 точки и диша една идея по-спокойно, тъй като вече не е в зоната на изпадащите, където прати именно днешния си противник Уест Хам. “Чуковете” вече са 18-и в подреждането с една 15 пункта.

Снимки: Imago