ЦСКА 1948 удари германци в дебюта на Тодор Янчев

ЦСКА 1948 обърна Ханза Рощок в контролен двубой в Анталия, спечелен от "червените" с 2:1. Джон Ферук откри резултата с глава в самото начало. В 74-ата минута Парвиз Умарбаев изравни с хубав удар в левия ъгъл. В 88-ата резервата Педриньо направи 2:1 след чудесен пробив на Ангел Бастунов по левия фланг. Срещата беше дебютна на Тодор Янчев начело на ЦСКА 1948. Както е известно, бившият полузащитник наследи изненадващо напусналия Любослав Пенев в края на 2022 г.

Янчев започна в система 4-2-3-1, като атаката на софийския отбор водеше Александър Колев. Марио Топузов, Георги Русев и Радослав Кирилов оформиха линията, която подпомагаше централния нападател. В средата на терена за ЦСКА 1948 започнаха Октавио и Ивайло Чочев. "Червените" стартираха с осем българи в своята единайсеторка.

В шестата минута нидерландският стрелец Джон Ферук откри резултата след корнер. Нападателят на Ханза Рощок беше изпуснат от Симеон Петров и с глава простреля Даниел Наумов - 1:0 за представителя на Втора Бундеслига. През първото полувреме германците стояха по-добре на терена и създадоха няколко опасни разбърквания пред Наумов, като веднъж българският национал трябваше да отбива силен диагонален удар.

След почивката Ханза отново започна с повече устрем, но постепенно футболистите на Янчев изравниха играта, а от един момент нататък и започнаха да диктуват ритъма в мача. В 70-ата минута резервата в тима на "червените" Педриньо стреля опасно, но топката беше изчистена в корнер. След пет минути Умарбаев шутира към същия ъгъл, който целеше и Педриньо. Бившият атакуващ халф на Локомотив (Пловдив) сполучи и оплете топката в мрежата - 1:1.

В края на мача дойде време да блесне лявото крило на българския отбор Ангел Бастунов. Той проби по фланга и намери Педриньо на голова позиция, а от своя страна бразилецът не сбърка - 2:1 за ЦСКА 1948 и първа победа на "червените" под ръководството на Тодор Янчев.

ЦСКА 1948 2:1 Ханза Рощок

0:1 Джон Ферук (6)
1:1 Парвиз Умарбаев (75)
2:1 Педриньо (88)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 58. Октавио, 18. Ивайло Чочев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев.

Ханза Рощок: 1. Колке, 4. Рошбах, 7. Хайдхарт, 34. Фрьоде, 8. Райн, 14. Ингелсон, 5. Дрезел, 10. Дулжевич, 13. Шумахер, 18. Ферук, 15. Ван Дронгелен.