Фенербахче не допусна обрат срещу Байерн

Отборът на Фенербахче постигна втората си поредна победа в Евролигата, след като тази вечер спечели домакинството си на Байерн Мюнхен със 79:71 (19:18, 27:21, 21:10, 12:22) в първи мач от 19-ия кръг на най-силния клубен европейски турнир.

Така “фенерите” се изкачват до третото място в таблицата с баланс от 12 победи и 7 загуби, докато баварците са на 14-ата позиция с актив от 7 успеха и 12 поражения.

Възпитаниците на Димитрис Итудис достигнаха до по-сериозна преднина през третата четвърт, когато разликата между двата тима бе увеличена до 23 точки при 66:43. Фенербахче обаче допусна спад в представянето си и позволи на Байерн да смъкне дефицита си до четири точки при 75:71 в последната минута от редовното време, но Скоти Уилбекин и Марко Гудурич бяха непоколебими от наказателната линия и удържаха преднината на “фенерите”.

Джонатан Мотли завърши със зверски дабъл-дабъл от 22 точки и 17 борби за победителите, а Скоти Уилбекин добави още 11 точки.

Огъстин Рубит записа 21 точки за Байерн, а Касиъс Уинстън отбеляза още 12 точки.