Макаби се наложи над Партизан за успех №10 в Евролигата, Валенсия не прости на Анадолу

Макаби Тел Авив победи с 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28) Партизан като домакин в мач от 18-ия кръг на Евролигата. Успехът е 10-ти за израелците, които имат и 8 загуби от началото на сезона. Сръбският гранд е с баланс 8-10.

Домакините започнаха силно срещата, като след първите 10 минути вече имаха комфортна преднина от 11 точки. До почивката гостите успяха да стопят малко от пасива си, но все пак преди паузата Макаби се оттегли с аванс от 7 точки. След нея последваха две части на игра на нерви, но в крайна сметка израелците успяха да си осигурят победата.

Лоренцо Браун вкара 21 точки за Макаби, а 19 наниза Бонзи Колсон.

За Партизан Кевин Пънтър се разписа с 22 точки, а Данте Екзам добави 17.

В друг мач от кръга Валенсия се наложи с 81:71 (16:13, 15:17, 21:26, 29:15) като домакин над Анадолу Ефес.

Снимка: twitter.com/MaccabitlvBC