Монтана 2003 стартира с убедителна победа във втория етап на Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи босненския Орлови с 93:61 (23:21, 23:25, 25:4, 22:11) като домакин в зала „Младост“ на старта на втория етап в Адриатическа лига. Така българският вицешампион вече има актив от четири успеха и три поражения в общото класиране, а Орлови продължава с баланс 2-5.

Гостите оказаха съпротива на баскетболистките на Монтана 2003 най-вече през първото полувреме. Двата състава изиграха оспорвани 20 минути, но с леко превъзходство на домакините. Българският тим водеше с 23:21 след началната четвърт, а на почивката резултатът бе равен 46:46. Състезателките, водени от старши треньора Николай Господинов направиха отлична трета част, в която напълно доминираха срещу Орлови, вкарвайки 25 срещу само 4 точки за противника. Монтана 2003 дръпна със 71:50 преди последната четвърт, а най-голямата разлика достигна 32 точки.

Домакините надделяха в борбата под кошовете, овладявайки 53 борби срещу 27 за Орлови.

Дебют за българския тим направиха новопривлечените Шерин Сътерланд и Валентина Горанова. Американката изигра силен мач и завърши с 13 точки и 19 борби.

Най-резултатна за успеха на Монтана 2003 беше Анджелика Митрашинович, която реализира трипъл-дабъл от 26 точки, 10 борби и 10 асистенции, като добави и 5 отнети топки. Валерия Алексиева се включи с 13 точки.

За отбора на Орлови Йелена Тадич отбеляза 16 точки и овладя 3 борби.

В следващия кръг от Адриатическата лига Монтана 2003 ще гостува на друг босненски тим Лавови на 18 януари.