Фенербахче се измъкна жив от невероятен трилър в Атина

Отборът на Фенербахче най-сетне съумя да сложи край на кошмарната серия от пет поредни загуби в Евролигата. Възпитаниците на Димитрис Итудис осъществиха обрат при гостуването си на Панатаниайкос в Атина и го спечелиха с крайното 94:88 (18:19, 18:20, 15:20, 19:27, 16:10) след продължение в дерби от 18-ия кръг на най-силния клубен европейски турнир.

По този начин “фенерите” застават на петата позиция във временното класиране с баланс от 11-7, докато гръцкият гранд продължава да копае дъното и остава на предпоследното 17-о място в таблицата с актив от 6-12. Това бе пето поредно поражение за “детелините” в Евролигата.

Гърците можеха да сложат край на неуспехите си, ако бяха задържали аванса си от осем точки в края на третата четвърт. Любопитното е, че гърците дори разполагаха с актив от пет точки 30 секунди преди края на редовното време при 78:73, но въпреки това допуснаха мачът да влезе в продължение.

Карсън Едуардс върна две точки за гостите, а след като градът на ПАО Парис Лий направи грешка в нападение, Марко Гудурич наниза ключова тройка, за да спаси кожата на Фенербахче и да изпрати мача в продължение при 78:78. В допълнителните пет минути пък Найджъл Хейс-Дейвис избухна със седем поредни точки и собственоръчно нокаутира “детелините”, за да донесе победата в актива на турския гранд.

Хейс-Дейвис се отличи с 24 точки за 43 минути за Фенербахче. Джонатан Мотли и Марко Гудурич вкараха по 14 точки, а Ник Калатес отбеляза още 12 точки и раздаде 5 асистенции.

Дуейн Бейкън бе над всички за Панатинайкос с 27 точки. Матеуш Понитка добави 14 точки и 12 борби, Дерик Уилямс и Нейт Уолтърс реализираха по 11, а Парис Лий и Артурас Гудайтис останаха с по 10.