Реал разгроми Цървена звезда без Кампацо и поведе в Евролигата

Реал Мадрид е новият лидер във временното класиране в Евролигата към момента. Тимът на Чус Матео срази Цървена звезда със 79:59 (25:16, 13:18, 19:17, 22:8) в “Щарк Арена” в среща от 18-ия кръг на турнира. По този начин “белите” вече разполагат с баланс от 12-6 и се изстрелват на първото място в таблицата, докато втори остава тимът на Монако със същия баланс. “Звездашите” пък са на десетата позиция с 9-9.

Участие в срещата, за съжаление, не взе новото попълнение на Цървена звезда Факундо Кампацо, който можеше да се изправи срещу бившия си отбор, ако отборът му не беше наказан да не регистрира нови играчи до края на месец февруари. Домакините бяха и без Лука Вилдоса, което се отрази значително на представянето на отбора, особено през последната четвърт, в която мачът реално се реши.

Реал можеше да се поздрави с двуцифрена преднина още във втората четвърт, когато тимът на Матео поведе с 14 точки при 31:17. Водени от своя лидер Неманя Недович обаче “звездашите” настигнаха съперника до края на полувремето, скъсявайки разликата до четири при 38:34, а на старта на третия период достигнаха и до пълен обрат при 42:47. С две поредни силни точкови серии обаче гостите от Мадрид си върнаха контрола върху мача и след като се отскубнаха напред при 69:51, повече не погледнаха назад.

Джанан Муса финишира с 19 точки и 6 борби за Реал. Валтер Таварес завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби, а Петр Корнел прибави 12 точки и 5 овладени топки.

Неманя Недович се отличи с 18 точки за Цървена звезда. Филип Петрушев вкара 17, а Огниен Добрич се разписа с 11 точки.